בשעות הערב המאוחרות של ה-13 במרץ 1997 היו תושבי פניקס באריזונה עדים לעב"ם בצורת האות "V" עם 5 אורות סגולים שהתקרב באיטיות לעיר. העב"ם היה כל כך גדול עד שהוא כיסה שטח גדול משמי הלילה. אחד העדים אף טען שהעב"ם היה גדול יותר מ"מרכז קניות".

את העב"ם ראו מאות אנשים נוספים באריזונה ונאבדה בקו אווירי של כ-450 ק"מ.

לימים זכה האירוע לכינוי "אורות פניקס" והוא אחד האירועים המדוברים ביותר בהקשר של עב"מים.

רופאה מקומית מהעיר פניקס שהייתה עדה לאירוע כמו רבים אחרים, הפיקה סרט דוקומנטרי המתעד את ההתרחשויות שקדמו לאירוע ואת האירוע עצמו. בסרט רואינו עדים רבים לרבות עדותה של סגנית ראש עיריית פניקס באותם ימים, אשר התעקשה לקיים חקירה של האירוע למגינת ליבם של שאר חברי מועצת העיר.

טייס קרבי שנשלח לעקוב אחרי העב"ם טען שהאורות בשני קצוות העב"ם היו מרוחקים כ-360 מטר אחד מהשני. הטייס חזר לבסיסו בהלם מוחלט.

מספר חודשים לאחר מכן, ב-19 ביוני, כינס מושל אריזונה מסיבת עיתונאים על הנושא ובה התייחס לרוע בצורה הומוריסטית וצינית בכך שהציג את אחד מאנשי צוותו מחופש לחייזר בטענה שהוא "אשם" באירוע.

כ-10 שנים לאחר מכן, טען כי התייחס לאירוע בצורה הזו, היות וכל אריזונה הייתה בפאניקה מהמקרה וקיווה שבכך ירגיע את הרוחות.

יתר על כן, לטענתו הוא בעצמו חזה בעב"ם באותו לילה. לדבריו העב"ם  "תפס נתח נכבד בשמיים". וכאשר עברו ברקע מטוסי ג'מבו הם נראו לידו כמו קיסמי שיניים. עוד הוסיף כי העב"ם לא השמיע אפילו רחש קל בכל מסלולו וכי בכל שנות שירותו כטייס בחלי האוויר, לא ראה באף כלי טיס שהוא מכיר, יכולת אווירונאוטית כמו שהיו לעב"ם.

המושל ציין כי יצר קשר עם מפקד בסיס חיל האוויר הסמוך לעיר פניקס ולמספר גורמים בכירים אחרים, אך לא קיבל תשובות ואף נותרו לדבריו "מבולבלים".

בשנת 2007 התקבצו מספר פיזיקאים ומהנדסים בניסיון להבין מה באמת קרה באירוע. הם גילו מהעדים שמדובר בעצם דמוי "V" ברוחב של כ-460 מטר מצד אחד לצד השני.

הם גם ניסו להעלות השערות בנוגע לסוג ההנעה המאפשרת לעצם ענק כזה לרחף באיטיות לאורך 450 ק"מ מבלי להשמיע שום רחש קל שבקלים. אחת ההשערות שהם משערים היא שמדובר בסוג של הנעה אלקטרומגנטית באמצעות מגנטים ענקיים שמתפקידם כמוליכי על. 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *