הפעם נספר בפינה על ג'ים ספארקס, אדם שלטענתו נמצא בקשר קבוע עם חייזרים-

מאז 1988, ג'ים ספארקס נמצא בקשר עם חוצנים אינטליגנטיים, לא אנושיים ממקומות שונים מחוץ לכדור הארץ. שלא כמו אנשים אחרים שנחטפו ע"י חייזרים, לספארקס יש מודעות כמעט מלאה, ללא השפעה של היפנוזה, לחוויות שלו כשנחטף הכוללת זיכרון מלא של טכנולוגיה כולל מסע בזמן, אי נראות ומניפולציה של כוח הכבידה ושדות אלקטרומגנטיים. ספארקס מספר גם ממקור ראשון על שאיבת זרע, תוכניות רבייה, שינוי צורה (shape-shifting) והובלה המופעלת ע"י מחשבה.

כאשר נחטף לראשונה, נאבק ספארקס בחריפות בחוטפים הלא קרואים, אך באמצעות חוויות למידה וחשיפה לטכנולוגיה חייזרית, שחלק גדול ממנה מופעל באמצעות מחשבה, הגיע איתם להבנה הדדית.

ספארקס מספר כי חלק מהחייזרים הפכו מודאגים מאוד מ"ההשקעה" שלהם בכדור הארץ. הוא קיבל מהם הודעה "שכוכב הלכת שלך גוסס" ונאמר לו להורות לאנושות-

· להחזיר את האיזון האקולוגי של כדור הארץ.

· להעניק חנינה למי שדיכא את האמת על נוכחות החייזרים ארוכת השנים בכדור הארץ.

· להציג את כול הטכנולוגיות והידע הסמויים שמבקרים מחוץ לכדור הארץ העניקו לבני האדם.

בספרו השומרים (the keepers) שיצא במחצית 2008, חושף ספארקס פרטים על ההיסטוריה המשפחתית שלו ומאשר את מה שרוב האנשים מאמינים לגבי חייזרים, בכך שהחייזרים נוטים לעקוב אחרי קווי משפחה במשך אלפי שנים (!!). הוא מספר איך הוא ואמו חולקים את אותה "קופסה חברתית".

לא משנה כמה זה נראה מוזר, ספארקס גם משמש כקולם של האנשים הנלעגים והנדחים שחייזרים יצרו איתם קשר.

האם ג'ים ספארקס אכן נפגש עם חייזרים ומנסה להסיר את ה"עיוורון" של מרבית האנשים לאמת על נוכחות חייזרים בינינו, או שהוא סתם מנסה לקדם בדרכים שונות את ספריו?!