תומס ריד אולי לא יודע שה-1 בספטמבר זה היום הראשון ללימודים בישראל, אבל בטוח שהוא לא ישכח את היום הזה לפני 52 שנה:

בשעות אחה"צ של ה-1 בספטמבר 1969, נסעו 2 נשים באיזור שבין מחוז ברקשייר לבין העיר שפילד שבמדינת מסצ'וסטס (כ-250 ק"מ מערבית לבוסטון) וראו אורות בהירים לפניהם. כשהתקרבו אליהם, האורות הפכו לכול כך בהירים ומסנוורים שהן נאלצו לעצור בצד הדרך. הן יצאו מהרכב ואז ראו חפץ ענק מרחף מעל הכביש מולן. לא היו לו חלונות ולא נשמע ממנו רעש כלשהו.

לאחר זמן מה הוא התרומם ונעלם.

בשעות הערב של אותו יום חזרה משפחת ריד מהמסעדה המשפחתית שלהם לביתה בשפילד. ברכב היו תומס ריד בן ה-9 ואחיו מתיו שישבו בספסל מאחור, אימם ננסי שנהגה ברכב וסבתם שישבה לידה. כשהתכוונו לחצות את גשר העץ בסמוך לשפילד, הבחינו באור בהיר עולה מכיוון גדות הנהר. כשחצו את הגשר ראו חפץ לבן מרחף מעליהם ש"ירה" קרני אור כמו מוטות וחפץ שני בצורת כדור כתום.

לפתע הואר פנים המכונית כאילו היה אור יום וזה הדבר האחרון שזכרו.

כשהתעורר מצא תומס את עצמו בתוך סככה מסתורית בגודל של מגרש פוטבול מוארת במעין תאורה פלורסנטית לבנה. הוא והאחרים הובלו אל מסדרון ארוך והוכנסו לחדר מוזר עם קירות קעורים.

שלוש שעות לאחר מכן (למרות שמבחינתם עברו רק כ-15 דקות) הם מצאו את עצמם במכונית, אלא שכעת ישבה הסבתא במושב הנהג והאם לידה והמנוע המכונית היה כבוי.

עוד כ-40 אנשים במחוז ברקשייר דיווחו כי ראו באותו יום עב"מים בצורת צלחות מעופפות בשמיים ואחרים אף טענו שראו חייזרים של ממש. חלק מהתושבים סיפרו כי הצלחות המעופפות שראו, ביצעו תרגילי תעופה יוצאי דופן וכי איבדו את תחושת הזמן באותו יום.

למחרת עוררה התקרית סערה בקרב תושבי שפילד והאזור. עשרות תלמידים ציירו את אותן צלחות מעופפות מסתוריות ואילו תושבים אחרים התקשרו לתחנת הרדיו המקומית ודיווחו על מה שראו.

תושבי העיירה שהיו עדים לאירוע זוכרים אותו עד היום. מדובר באנשים מהימנים ושומרי חוק ולא סתם אנשים שמחפשים תשומת לב.

תומס ריד הפך לאיש העדות המרכזי של האירוע. במרוצת השנים הוא שכנע תושבים נוספים לבנות בסמוך לגשר העץ שבו נתקל בעב"ם, מונומנט גדול שהורכב מפסל של צלחת מעופפת עם אורות בוהקים לצדדיה.

המונומנט הוסר לבסוף ע"י הרשויות המקומיות בלחץ תושבים אחרים שטענו כי המונומנט מכוער ויש להסירו.

תקרית העב"ם בברקשייר ושפילד נחשבת לאחת מתצפיות העב"מים המפורסמות ביותר בהיסטוריה של ארה"ב ומדי שנה פוקדים את האיזור סקרנים רבים כדי לראות בעצמם את גשר העץ המפורסם.