האם מרילין מונרו נרצחה ע"י ה- CIA

למרות שעברו כמעט 60 שנה מאז, מותה של השחקנית והזמרת המפורסמת, מרילין מונרו ב-4 באוגוסט 1962, ממשיך להיות מוקף בתיאוריות קונספירציה (למרות שהסיבה הרשמית שניתנה למוות הייתה התאבדות).

תאוריות הקונספירציה והשמועות התחילו כבר בשנות ה-70 וה-80 של המאה הקודמת והיו כל כך חזקות עד שהתובע המחוזי של לוס אנג'לס פתח את התיק בשנת 1982 כדי לחקור האם מותה אכן נבע מהתאבדות. החקירה לא מצאה שום הוכחות שיחזקו או יוכיחו את השמועות.

אלא שלפני מספר שנים העלה ד"ר סטיבן גריר, חוקר העב"מים והחייזרים המפורסם, בסרט דוקומנטרי תאוריה חדשה לפיה מרילין מונרו נרצחה ע"י ה-CIA מפני שאיימה להפיץ אינפורמציה סודית ביותר.

עפ"י ד"ר גריר את האינפורמציה שמונרו התכוונה להפיץ היא קיבלה מנשיא ארה"ב דאז, ג'ון קנדי,(שנרצח כ-15 חודשים לאחר מותה של מונרו וגם על רצח זה קיימות תיאוריות קונספירציה רבות), שאיתו  (ועם אחיו) ניהלה מונרו לכאורה רומן.

ד"ר גריר מבסס את התיאוריה שלו על תזכיר שכתב ה-CIA יומיים לפני מותה של מונרו. בתזכיר מצוין כי הטלפון של מונרו היה תחת האזנה ועפ"י האזנה זו הסיק ה-CIA כי הנשיא סיפר למונרו כי ראה הריסות של רכב חוצני בבסיס חיל אוויר סודי (כנראה החללית שהתרסקה ברוזוול ביולי 1947).

ד"ר גריר טוען גם כי בידיו תעתיק שיחה טלפונית בין מונרו לכתבת עיתונות ועוד מסמכים המהווים "אקדח מעשן" לטענותיו.

עפ"י ד"ר גריר מונרו שהייתה מרוגזת מניתוק היחסים עם האחים קנדי, התכוונה לנקום בהם ע"י כינוס מסיבת עיתונאים שבה תספר כול מה שהיא יודעת ולכן נרצחה ע"י ה-CIA  בשם בטחון המדינה.

נציג ה-CIA הגיב ואמר כי הסרט "חסר בסיס ולא ראוי להתייחסות רצינית", אך כשנשאל מדוע ה-CIA לא עצרו את ד"ר מלהעלות טענות רצח כנגדם, לא הגיב.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *